AKTĪVA UN LAIMĪGA GAIDĪBU LAIKĀ

SPECIĀLISTU KONSULTĀCIJAS
EKSPRESS REHABILITĀCIJA
MEDICĪNAS FITNESS
ĀRSTNIECISKĀS PILATES
MEDICĪNISKĀ TEIPOŠANA
K.ŠROTAS TERAPIJA
AKTĪVA UN LAIMĪGA GAIDĪBU LAIKĀ
SLINGA TERAPIJA
MASĀŽA
FIZIKĀLĀ TERAPIJA

Plānojot grūtniecību, aktīva dzīvesveida piekritējas pārņem bažas, ka fiziskās aktivitātes, pie kurām viņas ir pieradusi, būs jāpārtrauc. Taču tas ir mīts. Sievietei pēc iespējas ilgāk jābūt aktīvai, gan pirms plānotās grūtniecības, gan arī mazuļa gaidīšanas laikā. Organismā norit lielas pārmaiņas, tāpēc sievietes ķermenim ir jābūt tām gatavam: rokām jābūt stiprām – lai celtu mazuli; kājām – izturīgām, lai ietu garās pastaigās ar ratiņiem; mugurai – veselai, lai pēc iespējas ātrāk atgūtu fizisko formu pēc grūtniecības.

Labā ziņa ir tā, ka praktiski visas fiziskās aktivitātes var turpināt, arī gaidot mazuli, taču pirms tam ir jākonsultējas ar ārstu un fizioterapeitu. Ja nav nekādu kontrindikāciju un grūtniecība norit bez sarežģījumiem,  fizioterapeits palīdzēs piemērot slodzi, kas atbilst topošās māmiņas fiziskās sagatavotības līmenim, viņas vēlmēm un grūtniecības nedēļai.
Tas, ko drīkst darīt otrajā trimestrī, ne vienmēr ir ieteicams pirmajā un trešajā. Tikt skaidrībā ar to visu ir fizioterapeita uzdevums. Ne mazāk svarīgi pat ļoti aktīvām un sportiskām sievietēm ir apgūt  ko specifisku – elpošanas tehnikas grūtniecēm.  Šī prasme ļoti palīdzēs gan tieši dzemdību laikā – gan arī  kontrolēt sevi, tikt galā ar stresu, jo, ja to esi darījusi jau kopš pirmajiem grūtniecības mēnešiem, tad arī dzemdību procesa laikā jutīsies daudz drošāka.

Savukārt tām sievietēm, kuras nav sportojušas pirms grutniecības un nav bijušas fiziski aktīvas, ir ļoti svarīgi apmeklēt fizioterapeitu, jo tieši grūtniecība slaikā mēdz notikt dažādu balsta-kustību aparāta saslimšanu saasinājumi, ar kuriem pašai tikt galā ir diezgan grūti. Svarīgi, protams,  pārāk  neaizrauties ar jaunām fiziskajām aktivitātēm, ja organisms ar tām nav pazīstams. Grūtniecība nav labākais laiks, lai pirmo reizi dzīvē sāktu, piemēram, skriet vai vingrot trenažieru zālē. Šajā gadījumā vislabāk uzsākt grūtnieču vingrošanu individuāli vai grupās apmācīta fizioterapeita uzraudzībā, jo tā ir saudzējoša slodze, kura nevar nodarīt pāri ne topošai māmiņai, ne mazulim, bet gan sagatavo organismu dzemdībām un turpmākai slodzei, kas saistīta ar bērniņa aprūpi.
Fizioterapeits palīdzēs rast atbildes uz tik svarīgiem jautājumiem kā mātes un bērna veselība, veselīgs uzturs grūtniecības laikā. Pēc dzemdībām apmācīs handling pamatprincipus, lai mazuļa aprūpe – ģērbšanās, mazgāšanās utt. –  ir bērniņam patīkama un attīstoša, nevis kaitinoša.

Uz tikšanos nodarbībās!

Sertificēta fizioterapeite

Pakalpojumi:

  • Konsultācijas;
  • Individuālās nodarbības topošajām māmiņām;
  • Individuālās un grupu nodarbības;
  • Ārstnieciskā masāža;
  • Slinga terapija;
  • Teipošana.

Es vienmēr esmu zinājusi, ka saistīšu savu dzīvi ar medicīnu, jo, manuprāt, nekas nevar būt interesantāks par cilvēka organismu, tā pētīšanu un ārstēšanu. Man patīk komunicēt ar cilvēkiem un kopīgi rast risinājumu veselības problēmām. Es vēlos iedvesmot savus pacientus būt aktīviem un rūpēties par savu veselību.

Marija

Uzzināt vairāk

Marija Sidorenko

Sertificēta fizioterapeite

Pieteikties vizītei